ART / Oil paintings / Oil painting 12595040
nr 1259 5040
Axel Erdmann
(1873-1954), Sverige
Axel Erdmann (1873-1954), Sweden. Mot Riddarholmen. Signed, dated 1909. Olja på duk på pannå, 49x60 cm,
OIL PAINTING, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad 1909. Olja på duk på pannå, 49x60 cm
Axel Erdmann, Swedish painter born in Stockholm 1873, dead 1954.
2000
SEK 1500
Monday June 3 2019
at 20:49:37
3/6 20:22:18
Axel Erdmann
Read more about Axel Erdmann